השוואת ביטוח רכב

השוואת מחיר ביטוח רכב מקיף, ומחיר ביטוח צד ג' כולל דרישות המיגון ורשימת כיסויי ביטוח רכב חובה ומקיף או ביטוח רכב חובה וצד ג. הזינו פרטי רכב ונהג וקבלו מייד ובקלות מספר הצעות ביטוח רכב מותאמות לפרטים שלכם ושהתקבלו אונליין מחברות הביטוח. כך תאתרו בקלות איזה מחיר ביטוח רכב זול יותר


תהליך השוואת מחירים וכיסויים בביטוח רכב

חיבור ישיר לחברות הביטוח לקבלת הצעת ביטוח רכב חובה ומקיף או ביטוח רכב חובה וצד ג' במחירים משתלמים.
הזינו פרטים ותקבלו מחירי ביטוח רכב אונליין בהתאם לסוג הרכב ומאפייני הנהגים ברכב.

סוג ביטוח

על הרכב


מערכת התרעה לפני התנגשות ברכב שמלפנים
מערכת התרעה על סטייה מנתיב הנסיעה
תאריך סיום

מורשים לנהוג

פרטי בעל הפוליסה

ניתן לקבל הנחה על רכב שני שאינו רכב עיקרי
עבר ביטוחי

שאלות ותשובות

מה כדאי להשוות בביטוח מקיף?

החלטתם לערוך השוואת ביטוח מקיף וברור לכם שאתם מחפשים ביטוח רכב זול, אבל מה עוד כדאי שתבדקו לפני שתחליטו?

 • הכי חשוב – מה רשימת האירועים שבמסגרתם תוכלו לקבל פיצוי על נזק לרכב. ביטוח מקיף מכיל בדרך כלל רשימה אחידה וקבועה של אירועים, אבל יש פוליסות המרחיבות גם למצבים כמו פיגוע, שביתות ומהומות, מלחמה, עובדים שפגעו ברכב תוך כדי נהיגה בו כמו מוסכניקים או עובדי חניון ועוד.
 • מה הנוסחה לקביעת שווי הרכב? אם הנוסחה אינה מופיעה בביטוח המקיף, אל תתביישו לשאול
 • האם קיבלתם גם הרחבות ללא תשלום או הגנה לאביזרים שהוספתם לרכב ואינם חלק מהמפרט שלו? ביטוח מקיף רגיל מתייחס רק לאביזרים שבמפרט הבסיסי של הרכב.
 • אם יש תנאים מקלים לקביעת טוטאל לוס או אבדן גמור להלכה. למשל פחות מ-30 יום לרכב שנגנב או קביעת אובדן גמור לרכב שיש לו גם פחות מ- 50% נזק.
 • מה התנאים לקבלת רכב חלופי ובאיזה מחיר
 • גובה ההשתתפות העצמית ואיך שינוי שלה משפיע על מחיר הפרמיה
 • תנאים לקבלת רכב חדש או שווי שלו
 • רמת השירות שתקבלו – גם לפי מדד השירות שפרסם משרד האוצר וגם לפי ההתרשמות האישית שלכם מזמינות ומקצועיות נציגי חברת הביטוח ואתר האינטרנט שלה.

מה כדאי להשוות בביטוח צד ג'?

אחרי שהבנתם שאתם מעוניינים לרכוש ביטוח צד ג' במחיר טוב, ולצורך העניין התחלתם בהשוואת ביטוח רכב, מה עוד רצוי לבדוק בהצעת ביטוח צד ג' שקיבלתם?

 • גבול האחריות – הסכום המקסימלי שתקבלו מחברת הביטוח עבור הנזק שיגרם לצד ג.
 • גובה השתתפות עצמית
 • היקף הטיפול המשפטי שתקבלו אם אותו צד ג' יתבע אתכם: א. האם רק תביעות נזק אזרחיות, רק תביעות פליליות או שני הסוגים? ב. האם רק לתביעה הראשונית או גם לתהליכי ערעור? ג. באיזו דרך תקבלו את הכיסוי? בדרך של עורך דין שייצג אתכם או בדרך של החזר הוצאות? ד. מה תדרשו להוכיח כדי לקבל החזר הוצאות? מה מקסימום הסכום שיוחזר?
 • רמת השירות שתקבלו מנציגי חברת הביטוח ומאתר האינטרנט שלהם.

איך תמצאו ביטוח רכב זול?

ביטוח רכב זול הוא תוצאה של גורמים רבים, ביניהם מאפייני הנהגים ברכב מטרת השימוש ברכב והאם נוסעים אתו הרבה, ונתוני הרכב עצמו. לכן עריכת השוואת מחיר ביטוח שקיבלתם לבין מחיר הביטוח שקיבל השכן שלכם או החבר לעבודה אין לה משמעות.

השאלה היא מהו ביטוח רכב הכי זול שתוכלו למצוא עבור הרכב שלכם והנהגים במשפחתכם ומיהי חברת הביטוח שתציע לכם את המחיר האטרקטיבי ביותר.

אין חברת ביטוח אחת שתמיד זולה יותר מכל האחרות. חברות הביטוח יוצאות בהצעות מתחלפות לפלחי אוכלוסיה שונים. כמעט כולן יציעו מחיר טוב לנהגים ותיקים שאינם נוהגים הרבה ולא היו מעורבים בתאונות דרכים ותביעות. אבל גם אם אינכם עונים על התנאים האלה בדיוק, תוכלו לחפש ולמצוא הצעות שמתאימות לכם. סטודנטים, עובדי מדינה, אנשים המשתייכים למועדון צרכנות או ארגון עובדים גדול – יש סיכוי טוב שמישהו ארגן לכם הנחה באחת מחברות הביטוח.

כדי לקבל מחיר טוב תצטרכו להתחיל בהשוואת ביטוח רכב. חשוב להשוות לא רק את מחיר ביטוח רכב אלא גם את התמורה עבורו – איזה כיסויים תקבלו ורמת השירות של חברת הביטוח.

איך עורכים השוואת ביטוח רכב מקיף או צד ג'?

כל אחד יכול לבחור בשיטה המתאימה לו ביותר מבין שיטות השוואת ביטוח הקיימות.

 • תוכלו להתקשר לכמה חברות ביטוח וכמה סוכני ביטוח ולקבל דרכם הצעות. בחברות הביטוח הישיר אמנם אין עמלת סוכן, אבל מצד שני, סוכן ביטוח שעובד עם כמה חברות ביטוח יכול לבחור מביניהן את חברת הביטוח שתציע לכם מחירים נמוכים יותר. חברות הביטוח נותנות לסוכנים מחירים שלא תוכלו להשיג לבד.
 • תוכלו לחסוך את הדיבורים ולהימנע מקהל המקשיבים סביבכם ולערוך השוואת מחירי ביטוח רכב אונליין, כמו שאנחנו מציעים. אתם כותבים בטופס את כל הפרטים שחברות הביטוח מבקשות כדי לבנות הצעת מחיר ומקבלים הצעת ביטוח רכב אונליין מכמה חברות ביטוח. לאחר שנוצרה הצעת ביטוח הפרטים שלכם יכולים לעבור לאחת מחברות הביטוח העובדות איתנו או לסוכנות ביטוח וותיקה העובדת עם מספר חברות ביטוח. אחד היתרונות בחברות ביטוח הנותנות הצעת ביטוח אונליין הוא ביצוע פעולות נוספות אונליין – איתור בעלי מקצוע וספקים בהסדר, הגשת טפסים, פתיחת תביעות ועוד.

לא משנה מה השיטה שתבחרו, חשוב לתת את כל הפרטים ולדייק בהם כדי לקבל הצעת מחיר נכונה שלא תשתנה בהמשך. מומלץ מאד לקרוא הפוליסה, או לפחות את תקציר הגילוי הנאות כדי לדעת מה תקבלו תמורת המחיר.

קיבלתם הצעת מחיר רלוונטית אחת או יותר? נסו לשכנע את הנציג מולכם שמגיע לכם מחיר נמוך יותר. תהיו יצירתיים - יכול להיות שהתקנתם מערכות הגנה מתקדמות מפני גניבה כמו איתוראן או מערכות למניעת תאונות כמו מובילאיי, אולי הרכב נועד לנסיעות קצרות ומעטות, אולי תחליטו לבטח אצלם עוד רכבים.

מה כוללת השוואת ביטוח רכב אונליין בסופרמרקר?

בהשוואת ביטוח רכב אונליין אתם מקבלים הצעות אמיתיות מחברות ביטוח, המבוססות על הנתונים שהזנתם במסך מילוי הפרטים.

אם נדמה לכם שנדרש מכם לתת מידע רב, זה מפני שאתם מקבלים הצעת ביטוח רכב הכוללת גם ביטוח חובה וגם ביטוח נוסף לבחירתכם: ביטוח מקיף או ביטוח צד ג.

בסופו של דבר אתם מקבלים הצעת ביטוח רכב שהיא חבילת ביטוח הכוללת שני סוגי ביטוח רכב.

הצעת הביטוח שתקבלו אינה הצעה סופית, כיוון שבנוסף להצעה, פרטיכם עוברים אל אחת מחברות הביטוח איתן אנחנו עובדים או לסוכנות ביטוח ותיקה המתמחה בביטוחים לרכב. שם תוכלו לוודא ולאמת עם נציג את כל הפרטים ואולי תוכלו לזכות במחיר ביטוח רכב זול אף יותר.

מה זה ביטוח חובה?

זהו ביטוח רכב שהמדינה מחייבת לרכוש. אסור לכם לנהוג ללא ביטוח חובה. המדינה הנהיגה פוליסה אחידה בעלת כיסויים זהים בכל חברות הביטוח. מטרת ביטוח חובה היא לפצות בני אדם שנפגעו בתאונת דרכים. הכוונה לנפגעים שנמצאים ברכב או מחוץ לו, כולל הולכי רגל, רוכבי אופניים או קורקינט וכן הלאה. כל פציעת גוף לאדם – תכוסה על ידי ביטוח חובה של הנהגים המעורבים בתאונה, ללא בדיקת אשמה ומי אחראי לגרימת התאונה.

כמה עולה ביטוח רכב חובה?

בכל חברות הביטוח מחיר הפרמיה מושפע ממשתנים רבים, הכוללים את נתוני הנהגים ברכב ונתוני הרכב עצמו, בין הנתונים המשפיעים ניתן למצוא:

סוג, דגם ושנת ייצור

מערכות בטיחות ברכב

גיל הנהגים, וותק נהיגה, האם יש נהג חדש או צעיר, העבר הביטוחי של הנהגים (תביעות ביטוח רכב או שלילת רשיון נהיגה).

נהג העורך השוואת ביטוח רכב חובה יגלה כי הצעות הביטוח שיקבל נבדלות זו מזו בפערים נמוכים יחסית של 200-400 ש"ח. אם הפערים נמוכים והפוליסה אחידה איך תחליטו מהי חברת הביטוח הנבחרת?

 • בחירה בביטוח הזול ביותר.
  או
 • בחירה בחברת ביטוח המעניקה שירות טוב. את השירות ניתן לבדוק במדד השירות השנתי של משרד האוצר וכמובן לפי ההתרשמות האישית שלכם מהשירות והמענה שקיבלתם בחברות הביטוח השונות.
  או
 • רכישת חבילת ביטוח הכוללת ביטוח חובה + ביטוח מקיף או ביטוח חובה + ביטוח צד ג' הכוללת הנחה על הביטוחים, לאחר השוואת ביטוח רכב המתמקדת בביטוח מקיף או צד ג' (כיוון שההבדלים בביטוח חובה פחות משמעותיים), ובחירת החבילה הזולה ביותר והמתאימה לכם ביותר מבחינת הכיסויים שלה.

מה זה ביטוח צד ג' ולמה חשוב לרכוש אותו?

ביטוח צד ג' הוא ביטוח רכב המכסה אתכם מפני גרימת נזק לרכוש של מישהו אחר בתאונת דרכים שנגרמה באשמתכם. ביטוח צד ג' אינו מכסה את הנזק שיגרם לרכב שלכם . זה ביטוח רשות שיש לחדש מידי שנה. אין חוק שמחייב לרכוש אותו ובכל זאת רוב האנשים מבטחים את הרכב לפחות בביטוח צד ג'. החשיבות שלו היא ההגנה מפני הוצאות כבדות ולא צפויות, למשל, תיקון רכב יוקרה שבו פגעתם, או העלות של רכוש נוסף שניזוק בתאונה וכן הגנה משפטית מפני תביעות על הנזק (שסכומן עשוי להיות גבוה מאד) שאותו אדם עלול להגיש נגדכם.

מה ההבדל בין ביטוח מקיף לרכב לביטוח צד ג'?

נתחיל מהמשותף לשני הביטוחים. גם ביטוח מקיף לרכב וגם ביטוח צד ג נותנים הגנה מנזקים ופגיעות ברכוש בלבד ותביעות המגיעות בעקבות הנזק. שני הביטוחים הם ביטוחי רשות, ולמרות זאת הם נפוצים מאד. 79% מבעלי הרכב רוכשים ביטוח מקיף וכמעט כל 21% הנותרים רוכשים ביטוח צד ג. שני הביטוחים אינם כוללים נזק גופני לאף אדם, לצורך זה קיים ביטוח חובה. בשני הביטוחים תוכלו לרכוש הרחבות בנושאים שונים לפי רצונכם, כמו הרחבת שירותי דרך וגרירה, רכב חלופי וכל הרחבה אחרת העוסקת בנזק למכונית.

השוני העיקרי בין ביטוח מקיף וביטוח צד ג' הוא כמו ללכת למלון "הכל כלול" או למלון עם ארוחת בוקר בלבד.

"ביטוח צד ג" כלול ונמצא בתוך "ביטוח מקיף", אך אם תרצו תוכלו לרכוש אותו באופן עצמאי ללא שאר חלקי הביטוח המקיף.

"ביטוח מקיף " כולל את כל נזקי הרכוש שיכולים להגרם לרכב שלכם או לאחרים:

 • גניבה
 • פגיעה באוטו שלכם – החל מהשליח שהשתחל מתחת למראה שלכם ושבר אותה לשלושה חלקים לא שווים ועד להרס מוחלט של המכונית.
  וגם
 • כיסוי צד ג': נותן פיצוי עבור כל נזק למכונית או לרכוש של מישהו אחר. מהקיר של השכן, הפגוש של הרכב שעמד לפניכם ברמזור ועד הסמארטפון של השליח ששבר לכם את המראה ותקבלו גם החזר הוצאות משפט (או ניהול התביעה על ידי עורך דין מטעם חברת הביטוח) בתביעות שיגיעו בעקבות הנזק.

"ביטוח צד ג' " מתייחס רק לנזקי רכוש של אחרים. אתם כבר תתמודדו לבד עם הנזקים שלכם. למשל, יש לכם ביטוח צד ג ובתאונת דרכים תא המטען שלכם נמעך על האאודי של השכן. אמנם תיקון המכונית שלכם יהיה על חשבונכם, אך תוכלו לנשום לרווחה כי תיקון הרכב של השכן יכוסה על ידי הביטוח שלכם, והתביעה נגדכם כי התיקון לא היה מספיק מושלם לדעתו, תנוהל על ידי חברת הביטוח שלכם.

למי כדאי לעשות ביטוח צד ג'?

ביטוח מקיף נותן הגנה טובה יותר וכולל בתוכו ביטוח צד ג', ובהתאם מחירו גבוה יותר. אם עלות הביטוח המקיף גוברת על התועלת שבו, אפשר להסתפק בביטוח צד ג'. בדרך כלל מדברים על ביטוח צד ג' לרכב ישן, אבל זה אינו כלל ברזל. גם רכב צעיר מ-10 שנים יכול להחשב לרכב ישן המצדיק ביטוח צד ג בלבד. ערכו את החישוב לבד - מי שמחזיק ברכב בעל שווי נמוך מכל סיבה שהיא, כדאי שישקול ביטוח צד ג'. גם במקרים בהם הביטוח המקיף גבוה במיוחד כמו ברכב דו גלגלי, או רכבים בעלי חלקי חילוף נדירים ויקרים כדאי לשקול את הנושא.

החישוב המקובל מדבר על כך שעלות ביטוח מקיף צריכה להיות עד 8% מערך המכונית. מעבר לכך, הביטוח אינו משתלם.

יש מקרים בהם חברות הביטוח עצמן מסרבות לבטח את הרכב בביטוח מקיף מנימוקים שונים, אם זה המצב, נסו לרכוש לפחות ביטוח צד ג'.

מה זה "גבול אחריות" בביטוח צד ג'?

גבול האחריות בביטוח צד ג' הוא סכום הפיצוי הגבוה ביותר שתוכלו לקבל מחברת הביטוח במסגרת הפוליסה שרכשתם. גבול האחריות המוצע עומד על כ- 25,000 ש"ח וניתן להגדילו. יש חברות ביטוח המגדילות גם עד 2,000,000 ש"ח, תמורת העלאה בסכום הפרמיה. בחרו סכום גבול אחריות שנראה סביר ולא מעלה מידי את הפרמיה. לדוגמא: גבול האחריות במקרה של תאונת דרכים יכול להיות 400,000 ש"ח. אם מזלכם הרע גרם לכם לפגוע קשות ביגואר וערך הנזק מגיע ל- 975,000 ש"ח, תקבלו מחברת הביטוח רק 400,000 ש"ח ואת השאר תשלמו מחסכונותיכם. אך אם הנזק היה רק 30,000 ש"ח, אתם מכוסים על כולו (בכפוף להשתתפות עצמית). חברת הביטוח מאפשרת לכם לבחור את גבול האחריות הרצוי לכם מבין כמה אפשרויות. בדקו במסמכי הפוליסה האם גבול האחריות כולל גם את ההחזר על הוצאות משפטיות, או שהחזר ההוצאות נפרד מגבול האחריות ויש לו סכום מקסימלי משלו. ככל שסכום גבול האחריות גבוה יותר, גם הפרמיה גבוהה יותר.

כשאתם עורכים השוואת ביטוחי רכב, זכרו להתייחס גם לגובה גבול האחריות המוצע בכל פוליסה. יכול להיות שמחיר הפוליסה נובע מגבול אחריות נמוך ואם תבקשו לרכוש סכום אחריות גבוה יותר, גם הפרמיה תעלה אתו.

מהי "הנחת העדר תביעות" או "למה תביעת ביטוח רכב מקפיצה את המחיר שלו" ?

מי שממלא טופס הצעת ביטוח רכב בוודאי שם לב לשאלות העוסקות בקיומו של ביטוח מקיף ב- 3 השנים האחרונות ובמספר תביעות ביטוח רכב או שלילת רשיון ב-3 השנים האחרונות.

שאלות אלה בודקות האם אתם זכאים להנחת העדר תביעות על הפרמיה המוצעת בביטוח מקיף ובביטוח צד ג'. מי שלא תבע את ביטוח הרכב שלו ב- 3 השנים הקודמות זכאי להנחה. דרך אגב, חברות הביטוח לא חייבות להסתפק במילה שלכם. הן יכולות לדרוש "דוח תביעות" שהוא גם "דוח העדר תביעות" אם לא הגשתם אף תביעה. זהו דוח שכל חברת ביטוח מוציאה עם סיום הביטוח שלכם ומפורטות בו התביעות (או חוסר התביעות), עד 3 שנים אחורה. אם החלפתם חברת ביטוח, הדוח יכיל כמובן רק את התקופה בה הייתם מבוטחים בה ואת השנים הקודמות תצטרכו להוכיח בעזרת דוח העדר תביעות מחברת הביטוח הקודמת. תוכלו לבקש מכל חברת ביטוח בה הייתם מבוטחים שתשלח לכם העתק. אם חברת הביטוח לא דרשה דוח העדר תביעות בזמן הרכישה והתברר מאוחר יותר ששיקרתם, חברת הביטוח רשאית לא להעניק לכם את הכיסוי שתבעתם ממנה (גם אם אתם עומדים בכל התנאים האחרים), או לשלם לכם את חלקו בלבד.

אם היתה תביעה אחת ב- 3 השנים האחרונות או אין לכם עבר ביטוחי (מכל סיבה, למשל, אם אתם נהגים חדשים או לא היה לכם ביטוח מקיף לפני כן, או נהגתם תחת ביטוח "כל נהג" של מישהו אחר) – לא תקבלו הנחת העדר תביעות.

אם תבעתם פעמיים או יותר ב-3 השנים האחרונות – גם אין הנחת העדר תביעות, גם אתם עשויים לקבל הצעות עם השתתפות עצמית גבוהה במיוחד וגם תתקשו מאד למצוא חברת ביטוח שתבטח אתכם. זו סיבה טוב לחשוב פעמיים אם לתבוע את ביטוח הרכב שלכם.

מה זה "עבר ביטוחי" בביטוח רכב מקיף או צד ג ואיך משיגים אחד כזה?

עבר ביטוחי הוא תקופות קודמות בהן הייתם מבוטחים בביטוח מקיף או צד ג. הכוונה לביטוח מקיף על שמכם או שהשם שלכם מופיע בו כנהג נוסף המורשה לנהוג ברכב.

העבר הביטוחי משמש לקבלת הנחת העדר תביעות על הפרמיה שלכם. הוא גם משמש את חברות הביטוח כדי להעריך עד כמה מסוכן לבטח אתכם, ולכן יש חברות ביטוח המסרבות לבטח נהגים ללא עבר ביטוחי. זה לא הוגן שהיחס לאדם ללא עבר ביטוחי זהה ליחס אל אדם עם עבר ביטוחי מוכתם בתביעות ועברות תנועה, אך זה המצב בפועל.

יש מקרים בהם לאדם אין עבר ביטוחי שאורכו 3 שנים (התקופה המינימלית הרצופה הנדרשת לצורך הנחת העדר תביעות). לפעמים כי לא היה לו ביטוח מקיף או צד ג (יש חברות ביטוח המתייחסות רק לביטוח מקיף כעבר ביטוחי ואחרות מקבלות גם ביטוחי צד ג). לפעמים כי הביטוח לא נמשך ברצף, לפעמים כי מדובר בנהג חדש ולפעמים בנהג הנוהג ברכב המשפחתי, רכבים של מקום העבודה או רכבים מזדמנים אחרים ושמו אינו מופיע בפוליסת הביטוח.

תוכלו ליצור עבר ביטוחי בדרכים הבאות:

 • נהגים צעירים עד גיל 30 יכולים להסתמך על הנחת העדר תביעות של הוריהם והצהרה של ההורים. יש חברות ביטוח שיקבלו הצהרה גם עבור נהגים מבוגרים יותר.
 • רכשו ביטוח צד ג'. הוא זול יותר ותוכלו לבנות כך עבר ביטוחי.
 • תמשיכו לנהוג תחת הפוליסה של מישהו אחר, אבל תוסיפו את שמכם כנהג נוסף בפוליסה וכך תבנו עבר ביטוחי.

מתי כדאי לחדש ביטוח רכב?

חברות הביטוח מאפשרות לחדש ביטוח רכב 4 עד 6 שבועות לפני סיום הביטוח הקודם. סמנו לעצמכם להתחיל לערוך השוואת ביטוח רכב בתקופה הזו, וגם לדבר עם החברות שהציעו את ההצעות הטובות ביותר. עדיף לנהוג כך ולא להלחץ ולרכוש ביטוח רכב במחיר גבוה מידי ברגע האחרון.

מה סכום השתתפות עצמית במקרה תאונה בביטוח מקיף או בביטוח צד ג?

בביטוח מקיף קיימים מספר סכומי השתתפות עצמית:

 • עבור נזק לרכב המבוטח. ההשתתפות העצמית יכולה להיות בסכום מסויים ועם הנחה למקרים בהם מתקנים במוסך הסדר.
 • נהוגה השתתפות עצמית לירידת ערך של הרכב המבוטח – בדרך כלל עד 1.5% מסכום הנזק.
 • עבור נזק לצד ג'
  חברת הביטוח יכולה לקבוע סכום שונה לכל אחד מסוגי ההשתתפות העצמית, אך אם הייתם מעורבים בתאונה בה נגרם נזק גם לרכב שלכם וגם לצד ג' – תשלמו רק השתתפות עצמית אחת, הגבוהה מבין השתיים.
 • לפי הפוליסה האחידה לא משלמים השתתפות עצמית על רכב במצב טוטאל לוס.

איך זה עובד? אתם צריכים לשלם השתתפות עצמית לצד ג' – אם הנזק הוא עד גובה ההשתתפות העצמית, אתם משלמים עבורו. אם הוא גבוה מסכום ההשתתפות העצמית, חברת הביטוח משלמת לצד ג את כל הסכום ולוקחת לעצמה את ההשתתפות העצמית.

אתם צריכים לשלם השתתפות עצמית עבור נזק למכונית שלכם – חברת הביטוח תחשב את סכום הנזק פחות סכום ההשתתפות העצמית וזה מה שתקבלו ממנה.

אתם צריכים לשלם השתתפות עצמית במקרה של נזק למכונית שלכם ולצד ג' – צד ג' יקבל מחברת הביטוח שלכם את סכום הנזק (עד גבול האחריות), ואתם תקבלו את הסכום עבור הנזק שלכם פחות סכום ההשתתפות העצמית הגבוה מבין סוגי ההשתתפות העצמית בפוליסה שלכם.