16 דרכים יעילות להוזלת ביטוח רכב

אתם מרגישים שביטוח החובה שלכם גבוה ובטוחים שיכולתם להשיג ביטוח רכב זול יותר? החברים בעבודה מספרים לכם על ביטוח מקיף במחיר מצוין שרכשו? גם אתם יכולים למצוא ביטוח רכב במחיר נמוך יותר ולשלם פחות על ביטוח רכב חובה או מקיף בעזרת הרשימה הזו.


טיפים להוזלת ביטוח רכב

מעודכן ל- 03/2019

תוכלו לקרוא כאן מהם הגורמים שקובעים את מחיר הפרמיה ומספר צעדים שיעזרו לכם להוזיל ביטוח רכב חובה או מקיף.

 • הצעד הראשון הוא השוואת ביטוח רכב בין חברות ביטוח שונות. תוכלו לבצע השוואת ביטוח רכב מהירה בדף השוואת ביטוח רכב שלנו. בצעו השוואה רחבה ומקיפה לפני שתחליטו.
 • נהלו משא ומתן על המחיר. רכשו ביטוח חובה ומקיף באותה חברת ביטוח, כך תקבלו מחיר טוב יותר. אם אתם זקוקים לביטוח עבור יותר מרכב אחד, תדגישו זאת ובקשו הנחה. קיימות פוליסות לרכב שני, רכב שני כשהרכב העיקרי הוא רכב חברה ועוד וריאציות על מספר הרכבים במשפחה וכמות השימוש בהם. בדקו את ההנחות נהוגות, למשל: עבור נהג זהיר, נהג שנוהג מעט מאד, אי נהיגה בשבת, לקוח ותיק של סוכן הביטוח, או כל סיבה אחרת.
 • אל תחכו לרגע האחרון לרכישת ביטוח רכב. התחילו לבדוק את האפשרויות ולהשוות ביטוחי רכב כבר כחודש או 3 שבועות לפני תום הביטוח.
 • חפשו פוליסות מוזלות שמתאימות לכם. חברות הביטוח יוצרות מסלולי ביטוח לנהגים הנתפסים כזהירים על הכביש. למשל: חברת הביטוח החדשה, ליברה, מעניקה הנחות לנהגים שנוסעים פחות ק"מ לשנה מהממוצע. הנחה נוספת שמתכננים בליברה היא הנחה לנהגים שהם הורים לילדים קטנים כי הם נוטים לנהיגה זהירה יותר. קיימות הטבות ביטוח רכב למגזרים ועובדים שונים. חלקן נקבעות במכרז ואחרות דרך מועדוני צרכנות.
  פוליסות מיוחדות שמצאנו ב- 2019:
  • הנחה לסטודנטים החברים במועדון צרכנות istudent על ביטוח מקיף בחברת ביטוח ישיר.
  • ביטוח רכב לעובדי מדינה – חברות מגדל והראל זכו במכרז 2019-2020 לביטוח רכב פרטי לעובדי מדינה, המיועד לעובדי מדינה, בני זוגם וגמלאי השירות.
  • הנחה למורים החברים בהסתדרות המורים על ביטוחי רכב חובה, צד שלישי ומקיף בחברות איילון והכשרה.
  • חברת ביטוח הראל מציעה הנחות במסלול הורים/אמהות, וכן במסלול upgrade 10,000 המיועד לנהגים שעושים עד 10,000 ק"מ בשנה ולא יותר מ- 833 ק"מ לחודש.
  • הפניקס, מגדל, מנורה מבטחים וכלל ביטוח מציעות מסלול מוזל לנהגים וותיקים וזהירים. לכל חברת ביטוח הגדרות מעט שונות לקביעת נהג זהיר ומנוסה (מבחינת ותק רשיון נהיגה והסטוריית תביעות). גם הכיסויים וההטבות משתנים בין החברות.
  חברים במועדוני צרכנות או ארגוני עובדים שונים כמו חבר, הוט, קרנות השוטרים או הסוהרים, כדאי לבדוק באתר המועדון אם מוצעות הנחות בביטוח רכב.
  מצאתם פוליסה מיוחדת שמתאימה לכם? צרפו אותה לרשימת הפוליסות שתשוו ובדקו אם היא מציעה לכם את ההצעה הטובה ביותר. אם לא, תוכלו להשתמש במחיר שלה לניהול משא ומתן על פוליסות אחרות שתרצו.
 • נהגים זהירים משלמים פחות. מהסעיף הקודם ראינו שלהיסטוריה של הנהג יש השפעה: תביעות ביטוח רכב וכן עבר פלילי, או שלילת רישיון יקפיצו את הפרמיה. בעוד עבר ביטוחי נקי מתביעות תורם תמיד להוזלת ביטוח הרכב וגם מאפשר בחלק מחברות הביטוח בחירה במסלולי ביטוח מוזלים. הנה עוד סיבה להמליץ על נהיגה זהירה ובטוחה.
 • נשים הן לקוח מועדף בביטוח חובה, מקיף וצד שלישי. נשים נחשבות לנהגות זהירות יותר מגברים ומעורבות פחות בתאונות דרכים. האם הנהג העיקרי ברכב הוא אישה? הרווחתן. חברות הביטוח הראל וליברה הבינו את מה שכולם יודעים ויצרו מסלול ביטוח רכב מוזל לנשים. גם בחברות ביטוח אחרות יש מצב שנשים ישלמו פחות על ביטוח רכב.
 • מחיר ביטוח מקיף מושפע מהערך של הרכב המבוטח. רכב יוקרה, רכב נדיר או רכב שהחלפים שלו יקרים או בעייתיים להשגה, יקפיץ את מחיר הביטוח. הפערים במחירי הפרמיה בין רכב יוקרה ובין רכב רגיל ונפוץ ששניהם מאותה שנת ייצור ואותם תנאי נהגים יכולים להגיע ל- 50% ואף יותר. ביכולתך לבצע השוואת ביטוח רכב עבור הדגמים שמעניינים אותך בדף השוואת ביטוח רכב .
 • מתי לרכוש ביטוח מקיף ומתי להסתפק בביטוח צד שלישי: כאן חשוב לבדוק את ערך הרכב ומה הנזק שיגרם לכם אם יגנב או יהרס מול עלות הביטוח. רכב ישן שערכו נמוך מספיק לבטח בביטוח חובה וביטוח צד שלישי. הפרמיות לביטוח מקיף לרכב שגילו יותר מ- 10 שנים גבוהות יותר. אז לפני שתבטחו בביטוח מקיף את האוטוביאנקי שירשתם מההורים, ערכו חישוב אם בכלל כדאי. רכבים חדשים יותר ושערכם רב יותר כדאי לבטח בביטוח מקיף שיגן עליהם. לאחרונה קיימות חברות ביטוח כמו AIG המציעות ביטוח מקיף low-cost, מטרתו היא הוזלת ביטוח רכב על ידי צמצום הכיסויים שהוא נותן. אם יש לכם רכב שערכו גבולי מבחינת החשש לגניבה, תוכלו לבדוק את האפשרות הזו הכוללת נזק לרכב ולצד שלישי ועוד כמה כיסויים.
 • רכשו רק הרחבות וכיסויים שאתם באמת זקוקים להם. חברת הביטוח מציעה הרבה כיסויים והרחבות, חלקם מועילים, כמו שירותי דרך וגרירה, עליהם תוכלו לקרוא במאמר "איזה שירותי דרך כלולים בביטוח רכב?" וחלקם פחות חשובים. גם גובה הפיצוי שתקבלו במקרה נזק משפיע על גובה הפרמיה.
 • מגנו את הרכב שלכם. מיגון רכב הוא דרישת חובה בביטוח מקיף, אך אם מיגון הרכב שלכם יהיה מעבר לנדרש מחברת הביטוח, גם תקטינו את הסיכוי לגניבה וגם תוכלו לבקש הנחה בביטוח מקיף. עוד על כך תוכלו לקרוא ב"מיגון לרכב בביטוח מקיף – מה, למה ואיך?"
 • רכשו רכב עם מערכות בטיחות מתקדמות, או הוסיפו אותן. בנוסף להגנה על עצמכם ומשפחתכם, יש חברות ביטוח המעניקות הנחה על ביטוח חובה לרכבים בהם מותקנים אמצעי בטיחות המקטינים את הסיכוי לתאונת דרכים, כמו מובילאיי. גם המדינה מעודדת הוזלת ביטוח רכב לרכבים עם מערכות בטיחות.
 • נקודה ידועה ויקרה במיוחד היא ביטוח נהג צעיר או ביטוח נהג חדש המזניק את מחיר הביטוח. חפשו מבצעים ופוליסות ביטוח רכב מוזלות לצעירים ונהגים חדשים. "נהג צעיר" הוא נהג עד גיל 24. "נהג חדש" הוא נהג בעל וותק של פחות משנתיים (ולא משנה בן כמה הוא). לעיתים קרובות הנהג הצעיר הוא גם נהג חדש, וצריך למצוא את הפתרון הזול עבורו. תוכלו לנסות אחת מהדרכים הבאות:
  • אם יש בבית יותר מרכב אחד, רשמו את הנהג הצעיר או החדש כ"נהג נוסף" על הרכב שפרמיית הביטוח עבורו היא הזולה ביותר.
  • לבדוק הוספת רכיב safe drive (המנטר את דרך הנהיגה של הנהג) בחברות הביטוח בהן הוא קיים, תמורת הוזלת הפרמיה.
  • ביטוח רכב לנהג צעיר דרך ליסינג פרטי יכול להוזיל את ביטוח הרכב עבורו. אפשר גם לבדוק אפשרויות ביטוח דרך מועדון צרכנות.
  • קיימים פתרונות של ביטוח חלקי. למשל: ביטוח לסופי שבוע בלבד, היכול להתאים לחיילים הנמצאים כל השבוע בבסיס.
  לגבי נהגים צעירים וחדשים קיימת השאלה האם לצרף אותם לפוליסה של ההורה כדי להוזיל את המחיר או לרכוש פוליסה עצמאית כדי ליצור להם עבר ביטוחי עליו יוכלו להסתמך בעתיד. כדאי להתייעץ בנושא זה עם סוכן ביטוח ולהבין את המקרים בהם ניתן להשתמש בעבר הביטוחי של ההורים לטובת הנהג החדש.
  בתחילת 2019 איתרנו ביטוחי רכב לתקופות מוגבלות לנהגים צעירים ונהגים חדשים:
  • ביטוח ישירכיסוי נהג צעיר ל-4 ימים שניתן להוסיף לרכבים המבוטחים ב"ביטוח ישיר" דרך האתר של החברה, בכל פעם שתצטרכו. הכיסוי מתאים לנהגים חדשים עד גיל 24 ולנהגים צעירים.
  • הפניקס סמארט - "הפניקס צעיר" חבילת ביטוח מקיף לפי קילומטרים לנהג צעיר בגילאי 17-23. ניתן לרכוש חבילות קילומטרים של 500 ק"מ עד 2,100 ק"מ. הפוליסה מכסה נזק מתאונה לרכב (לא כולל גניבות) ולצד ג'. הפוליסה מתאימה לנהגים צעירים שהוריהם רכשו ביטוח רכב בפניקס.
 • השתתפות עצמית גבוהה תוזיל את הביטוח ולהיפך. עליכם לשקול את העלות מול התועלת בעניין זה. מעבר לכך, אם נתקלתם בביטוח רכב זול במיוחד, חשוב לבדוק האם המחיר הזול נובע מהשתתפות עצמית גבוהה מאד. אל תבחרו בגובה השתתפות עצמית שיהפוך את הביטוח ללא כדאי בזמן הצורך להפעילו.
 • ביטוח "נהג יחיד" זול יותר מביטוח "כל נהג". לא לכל אחד זה מתאים, אבל מי שהוא נהג עיקרי או יחיד על הרכב כדאי שישקול זאת. בחנו גם את ההשפעה על הפרמיה של קביעת מספר מוגבל של נהגים לעומת "כל נהג". כדאי לזכור שהגבלה זו יכולה לעורר בעיות כשאתם רוצים או צריכים שמישהו אחר ינהג במקומכם.
 • האם המכונית שלכם חביבה על גנבי ארצנו? זו לא הסיבה לפיה אנחנו בוחרים רכב, ובכל זאת שווה להכיר את הסטטיסטיקות על גניבות. בחירה בדגם רכב שאינו פופולרי יכולה להוזיל את הביטוח המקיף שלכם. מתברר שגנבים אוהבים רכבים חדשים בני פחות מ-4 שנים, בצבע לבן. בעיקר רכבים פרטיים, ג'יפים וג'יפונים מהדגמים הנפוצים והפופולריים. במאמר "למה צריך ביטוח מקיף ונתוני גניבת רכב" תוכלו למצוא מידע על גניבות רכב.
 • מקום המגורים משפיע גם הוא על מחיר ביטוח רכב. ככל שגניבות רכב ופגיעות רכב נפוצות באיזור מגוריכם, כך הפרמיה עבור ביטוח מקיף תגדל. זו לא המלצה לעבור דירה, אבל כדאי שתכירו את ההשפעה. בהקשר זה, רכב החונה במוסך או חניון סגור או מוגן על ידי שומר או שוער יהיה בסיכון נמוך יותר, וכדאי שתציינו זאת בעת רכישת הביטוח.

עכשיו גם אתם יודעים איך לשלם פחות על ביטוח רכב, וכשאתם עורכים השוואה בין ביטוחי הרכב השונים, זכרו להשוות גם מה הפוליסה מכסה ואת רמת השירות שתזכו לה.


להשוואת מחירי ביטוח רכב >>
מוכן להשוואת מחירי ביטוח רכב אונליין וקבלת מחירים באופן מיידי?
השוואת ביטוח רכב אונליין