מהו ביטוח חיים וביטוח אובדן כושר עבודה

כולנו חיים בתחושת "לי זה לא יקרה", ועם זאת, אנחנו נוקשים על עץ, יורקים 3 פעמים ונוקטים בעוד שיטות שונות ומגוונות להרחקת המזל הרע. לצד השיטות הבדוקות והחשובות האלה, כדאי לשקול רכישת ביטוח חיים וביטוח לאובדן כושר עבודה. אם בכל זאת המזל הרע יחליט לדפוק על דלתנו, רצוי שנהיה מוכנים.


אם התעוררת בוקר אחד ותהית "אולי כדאי לי לבטח את עצמי" כדאי לך לקרוא את המאמר הזה. פוליסת ביטוח חיים נועדה למספר מצבים:

  • פוליסת ביטוח חיים למקרה מוות, הנקראת גם "ריסק". פוליסה זו נועדה לספק למשפחתך מקורות מחיה, אם אתה הולך לעולמך. בפוליסה זו עליך לתכנן כמה היית מעוניין להשאיר למשפחתך מידי חודש ולמשך איזו תקופה. לפי הסכום והתקופה, תקבע את גובה הכיסוי הביטוחי. סכום זה ישולם למשפחה בתשלום אחד וחד פעמי, אם כי קיימות פוליסות יחודיות המעניקות קצבה חודשית למשפחה. פוליסות אלה בדרך כלל יקרות יותר, אך מונעות את החשש שכל הסכום יבוזבז במהירות. הפרמיה נקבעת הן לפי סכום הכיסוי והן לפי נתוניך הדמוגרפיים.
  • פוליסת אובדן כושר עבודה ונכות. פוליסה זו נועדה למצבי מחלה, תאונה או מקרי אסון אחרים הגורמים לך לנכות או לחוסר יכולת להמשיך ולעבוד במקצוע שלך או במקצוע אחר המתאים להשכלתך ולרמת המשכורת הנוכחית שלך. חשוב לשים לב האם הפוליסה מתמקדת בעבודה במקצועך הנוכחי, או מתייחסת גם לעבודות אחרות ברמה דומה. למשך התקופה בה אינך מסוגל לעבוד, תקבל סכום כסף המבוסס על אחוזים ממשכורתך הנוכחית, בד"כ 75% מהמשכורת המבוטחת. שים לב, המשכורת המבוטחת אינה תמיד המשכורת כולה. קיימות פוליסות המרחיבות את הכיסוי – מצמצמות את תקופת ההמתנה, מקטינות את אחוזי אובדן כושר העבודה הנדרשים לצורך קבלת פיצוי (בדרך כלל נדרש אובדן כושר עבודה של 50% עד 75%, תלוי בפוליסה) וכן הלאה. עליך לבחור פוליסה המתאימה לאורח חייך ולסיכונים שבהם. חשוב לדעת, יש פוליסות הדורשות ממך ליידע את חברת הביטוח אם שינית מקצוע. למרבה הצער, במקרה זה חברת הביטוח רשאית לשנות את תנאי הפוליסה ואף לבטלה.

חלק גדול מפוליסות הביטוח הקיימות משלבות יחדיו את שני סוגי הביטוח הללו. קיימות גם פוליסות נפרדות לכל אחד מסוגי הביטוח. במקרים רבים ניתן לרכוש כל פוליסה כביטוח בפני עצמו, או כנספח המצטרף לפוליסה אחרת, כמו ביטוח מנהלים או ביטוח אחר.

קיימות פוליסות ביטוח חיים הכוללות גם כיסויים נוספים, למשל: למקרי נכות. מוות בתאונה – המעניקות סכום נוסף למוטבים אם מות המבוטח היה בתאונה כלשהי. יש פוליסות מיוחדות המעניקות כיסוי בכל מצב בריאות, גם אם אתה חולה וחברות ביטוח אחרות יסרבו לבטח אותך. פוליסות אלה יקרות יותר, כמובן, ומכילות תנאים מגבילים שונים.

שכירים רבים בארץ כבר מבוטחים בביטוח חיים וביטוח אובדן כושר עבודה מכוח דרישות החוק והכללים הנהוגים בארץ, עוד על כך ניתן לקרוא במאמר "אולי יש לי ביטוח חיים או אובדן כושר עבודה".

קבל הצעה לביטוח חיים

השירות ניתן בחינם ללא התחייבות
סמן עד 3 אפשרויות


קראתי את תקנון האתר ומדיניות הפרטיות
ואני מסכים להם