רפורמת ביטוחי חיים | חיסכון שנתי בעלויות הביטוח

רפורמת ביטוח חיים וביטוח חיים למשכנתא של משרד האוצר הוזילה בעשרות אחוזים את מחירי ביטוח החיים בישראל.
מהי הרפורמה, כמה ניתן לחסוך ומה מומלץ לעשות אם יש לי או אין לי ביטוח חיים במאמר שלפניכם.


רפורמת ביטוח חיים והוזלת ביטוח

מעודכן ל- 05/2020

רפורמת ביטוחי חיים 2019 - חיסכון שנתי בעלויות הביטוח

ביטוח חיים הוא אחד הביטוחים הנפוצים ביותר, והוא נועד לפצות במקרה של מוות. בשנים האחרונות, עקב העלייה בתוחלת החיים של כלל האוכלוסיה, בשילוב עם ירידה בסיכוני התמותה, הרווחים ממכירת ביטוחי חיים עלו באופן משמעותי. לכן, הוחלט ברשות שוק ההון שיש לאפשר לציבור ליהנות ממחירי ביטוח נמוכים יותר. 

מהי רפורמת ביטוחי חיים בשנת 2019

רשות שוק ההון יזמה רפורמה המחייבת את חברות הביטוח להוזיל את המחירים של ביטוחי החיים. כתוצאה מכך, העלויות של ביטוח חיים ירדו בכ-30%, מה שיחסוך למבוטח הממוצע מאות שקלים בכל חודש. לכלל הציבור, הרפורמה צפויה לחסוך כ-1.5 מילארד ש"ח במהלך 5 השנים הקרובות. 

אז כמה עולה ביטוח חיים? לפני הרפורמה של רשות שוק ההון, גבר לא מעשן אשר רכש ביטוח חיים בגובה מיליון ש"ח, שילם בעבר סכום של 162,000 ש"ח. אחרי הרפורמה, אותו הגבר ישלם עבור אותו הביטוח, 72,000 ש"ח בלבד, כלומר: חיסכון של 90,000 ש"ח. דוגמה נוספת, אישה לא מעשנת המעוניינת בביטוח חיים של מיליון ש"ח, שילמה עבורו בעבר 109,000 ש"ח. אחרי הרפורמה, היא תשלם 53,000 ש"ח, מה שיאפשר לה לחסוך 56,000 ש"ח.

מי זכאי להנחות ומתי מקבלים אותן?

הרפורמה, שנכנסה לתוקף בפברואר 2019, מחייבת את חברות הביטוח להציע למצטרפים חדשים את המחירים המעודכנים עבור ביטוחי החיים. עם זאת, מבוטחים שכבר יש להם פוליסת ביטוח חיים, לא יהיו זכאים להוזלה בתעריף באופן אוטומטי. במידה וברשותכם ביטוח חיים, יהיה עליכם לפנות באופן יזום לחברת הביטוח כדי לבקש לשלם לפי המחיר החדש. 

מה מומלץ לעשות עכשיו?

יש לי ביטוח חיים

קודם כל, מומלץ מאוד לבצע השוואה בין ביטוח החיים והמחירים, מכיוון שלעיתים ביטוחים נמכרים עם הנחות משמעותיות, המתווספות להוזלה של ה-30% שהופחתו בעקבות הרפורמה. פנו לסוכן הביטוח או לחברת הביטוח עצמה, כדי לקבל תמונת מצב עדכנית של ההצעות המשתלמות ביותר. 

במידה ורכשתם ביטוח חיים עם הנחה לכל החיים, בקשו מסוכן הביטוח שלכם לבצע עבורכם סימולציה של הסכומים שתשלמו בגין הפוליסה. אופן זה, תדעו מהו המחיר האטרקטיבי יותר, המחיר אחרי ההוזלה של הרפורמה או מחיר המבצע שהוצע לכם עוד לפניה.

כחלק מהליך ההצטרפות לביטוח החיים, ייתכן שחברת הביטוח תדרוש מכם לעבור הליך של חיתום מחדש, הכולל הערכה של מצבכם הרפואי. הפרט הזה ככל הנראה לא יהווה שיקול עבור אדם בריא, אך בהחלט יכול לעורר חששות במי שמצבו הרפואי הידרדר מאז שרכש את הביטוח המקורי. במידה והמצב הבריאותי שלכם איננו תקין, אין לבטל פוליסת ביטוח חיים קיימת.

בשלב האחרון ולאחר שתצטרפו לביטוח החיים החדש, יש לבטל את ביטוח החיים הישן, באמצעות סוכן הביטוח שלכם או חברת הביטוח החדשה. 

אין לי ביטוח חיים

שוק ביטוחי החיים הוא תחרותי ביותר ולכן בשלב הראשון, יש לעשות סקר שוק ולהשוות מחירים. חפשו סוכנים או חברות אשר מציעים דילים משתלמים במיוחד. אתם יכולים לעשות זאת באמצעות פנייה לסוכן הביטוח או לחילופין, לבדוק עם חברות הביטוח עצמן. בנוסף לחיפוש ביטוח חיים במחיר טוב, שקלו גם איזה ביטוח חיים ואילו תנאים יתאימו לכם, בהתחשב במצבכם האישי והמשפחתי.

כדי להשלים את הצטרפותכם לביטוח חיים, חברת הביטוח תבצע הליך הנקרא "חיתום". הליך החיתום כולל, בין היתר, הצהרת בריאות על מצבכם הרפואי וכולל טפסים שונים, שאלונים ובהמשך להם, ייתכן תדרשו להציג מסמכים רפואיים עדכניים. בסיום ההליך, תושלם הצטרפותכם לביטוח החיים.

ביטוח חיים למשכנתא - השוואת מחירים

רפורמה זו של רשות שוק ההון משפיעה גם על ביטוח חיים למשכנתא, כלומר, גם בביטחים אלו תבוצע הוזלה. ניתן לבדוק את התעריפים החדשים, בהתאם למסלול המשכנתא, במחשבון ביטוח חיים למשכנתא של סופרמרקר הכולל את התעריפים החדשים והנחות שונות. 

להשוואת מחירי ביטוח חיים >>

להשוואת מחירי ביטוח חיים למשכנתא >>

קבל הצעה לביטוח חיים

הצעות אטרקטיביות לביטוח חיים

  • השירות ניתן בחינם ללא התחייבות
  • בידקו שאתם לא משלמים מחיר יקר בביטוח חיים
  • הנחות של עשרות אחוזים בשנים הראשונות
  • תעריפי ביטוח חיים מוזלים של הרפורמה
  • בידקו עודף או חוסר ביטוח חיים
קראתי את תקנון האתר ומדיניות הפרטיות
ואני מסכים להם