כיצד נראה מדד השירות בביטוחי הבריאות של חברות הביטוח ב-2016?

זה לא פשוט לבחור בין ביטוחי בריאות של חברות הביטוח, ובדיוק בשל הסיבה הזו ריכזנו עבורכם ועשינו השוואה בין חברות הביטוח הטובות יותר לבין חברות הביטוח שצריכות להשתפר על פי נתוני משרד האוצר.


מדד השירות בביטוח בריאות 2016

הר הביטוח - עושים סדר בביטוחים

בשלוש השנים האחרונות מפרסם משרד האוצר את מדד השירות בביטוח בריאות.

מדד השירות מורכב מכמה קטגוריות : תשלום תביעות, טיפול בלקוחות, תלונות הציבור וזמן מענה טלפוני. המדד הכולל מהווה ממוצע של המדדים האלו ויש קטגוריות שמורכבות בעצמן משני סעיפים שונים.

מדד שירות כולל

מתוך שמונה חברות שנבדקו ומעניקות ביטוח בריאות, רק ארבע (הפניקס, AIG, מגדל ו-ביטוח ישיר) הראו על מגמה חיובית כשהפניקס ו-AIG מובילות עם עלייה של 8 ו-6 נקודות בהתאמה. לעומת זאת, חברת הביטוח איילון ירדה ב - 11 נקודות.

בסך הכול, החברות המובילות הן ביטוח ישיר ו-AIG עם 80 נקודות כל אחת.

תשלום תביעות

כאן יש להדגיש שמהירות הטיפול בתביעות ביטוח בריאות לא מעידה בהכרח על שיעור גבוה של תשלום תביעות מכיוון שגם תביעה שנדחתה במהירות נחשבת לכזו שמהירות הטיפול בה הייתה גבוהה...

מבחינה מספרית, יש התאמה מלאה בין המדד הכללי של החברות לבין מדד תשלום התביעות כאשר בראש נמצאת ביטוח ישיר עם 85 נקודות ולאחר מכן AIG עם 80 נקודות.

החברה שמראה את השיפור הגבוה ביותר במדד זה היא AIG, עם עלייה של 5 נקודות בשיעור תשלום התביעות ועליה של 10 נקודות במהירות הטיפול בתביעות (ממוצע עליה של 7 נקודות)

עוד נתון מעניין הוא שלמרות שאיילון ירדה תשע נקודות במדד תשלום התביעות, הרי שאצלה יש פער ניכר בין שיעור תשלום התביעות (79 – עליה של שמנוה נקודות) לבין מהירות הטיפול (ירידה של 25 נקודות ל-55). יחד עם זאת, המדדים האלו עדיין נמוכים יחסית לחברות האחרות.

טיפול בלקוחות

טיפול בלקוחות משקף את הפנייה דרך ערוצים ישירים של לקוחות ואת שביעות הרצון של לקוחות שבוצעה עבורן פעולה בביטוחי בריאות. כאן הפער בין החברה עם המדד הגבוה ביותר (AIG – 77 נקודות) לבין החברה עם המדד הנמוך ביותר (כלל – 62 נקודות) הוא נמוך יותר – 15 נקודות מאשר בקטגוריות אחרו, כאשר אין שום חברה שהגיעה ל-80 נקודות או למעלה מכך.

כאשר משווים את הנתונים לשנה שעברה, רואים שרק הפניקס הראתה עלייה, אך גם זו עלייה של 3 נקודות בלבד.

תלונות הציבור

כאן בולטת לטובה מנורה מבטחים עם 84 נקודות, אף על פי שבמדד השירות הכללי של ביטוחי הבריאות, היא נמצאת באמצעלעומתה, כלל דורגה במקום הנמוך ביותר עם 56 נקודות בלבד.

כאשר מסתכלים על ההבדלים בין 2016 ל-2015, AIG בצעה קפיצה מרשימה של 16 נקודות ואילו אצל איילון הייתה ירידה גדולה מאוד של 14 נקודות.

זמני מענה טלפוני

בקטגוריה זו ההפרשים הם גבוהים ביותר עם AIG במקום הראשון (91 נקודות) ו-איילון במקום האחרון עם 28 נקודות.

יש גם לציין לטובה את הפניקס שעלתה בלא פחות מ-53 נקודות.

תוצאות מדד ביטוח בריאות

מדד השירות בביטוח בריאות תשלום תביעות טיפול בלקוחות תלונות הציבור זמן מענה טלפוני
ביטוח ישיר 80 85 76 77 81
AIG 80 85 77 78 91
הפניקס 75 80 68 73 79
מנורה 73 79 66 84 49
הראל 73 82 70 67 51
מגדל 68 76 67 73 28
כלל 68 75 62 56 79
איילון 62 67 65 66 28

סיכום

לסיכום, קשה להגיד שיש חברת ביטוח אחת מנצחת וכל החברות צריכות לשפר את מדד השירות שלהן בחלק מן הקטגוריות. למרות זאת, יש לציין לטובה את ביטוח ישיר שאצלה שיעור תשלום התביעות הוא הגבוה ביותר (וכאן כל נקודה יכולה להיות קריטית), כאשר גם AIG מציגה מדדים טובים כמעט בכל הקטגוריות (למעט מהירות הטיפול בפניות).

מעבר לבחירת חברת ביטוח על פי מדדים יבשים, יש גם לציין שהתשלומים משתנים מחברה אחת לשנייה וכמובן שגם לא כל הפוליסות זהות. לכן, חשוב מאוד להשוות גם בין פוליסות ולבדוק אם יש חברה שמציעה פוליסה אטרקטיבית יותר מן האחרות באופן פרטני.

להשוואת מחירי ביטוח בריאות >>

קבל הצעה לביטוח בריאות

התייעץ עם מומחה חינם ללא התחייבות
סמן עד 3 אפשרויות


קראתי את תקנון האתר ואני מסכים לו

הכל על ביטוח בריאות